Smażone ziemniaki z bobem i fetą pinit Bez mięsa Szybko i prosto Wege opcja Więcej warzyw

Smażone ziemniaki z bobem i fetą

Zastanawiasz się jak przyrządzić bób? Chociaż świetnie smakuje po prostu ugotowany w wodzie, to bób ma znacznie więcej do zaoferowania. Smażone ziemniaki z bobem i fetą to jeden z pomysłów na te pyszne, zielone ziarenka, które warto wykorzystać w swojej kuchni. I jednocześnie świetny pomysł na ziemniaki do obiadu!

40 mins
Bób z chorizo w sosie pinit Szybko i prosto Więcej warzyw Z mięsem

Bób z chorizo w sosie – przepis bób po portugalsku

Favas com chouriço – inspirowany tradycyjnym portugalskim przepisem – bób z chorizo w aromatycznym sosie. Jeśli tak jak ja lubisz bób, koniecznie wypróbuj ten przepis w swojej kuchni i przenieś się na chwilę do słonecznej Portugalii.

40 mins
Dorada pieczona z ziemniakami pinit Fit Ryby Szybko i prosto

Dorada pieczona z ziemniakami

Dorada stała się w ostatnich latach w Polsce rybą całkiem łatwo dostępną i w przystępnej cenie. Bez większych trudności znajdziesz je w lodówkach popularnych sieci handlowych. Jeśli jeszcze się zastanawiasz czy w ogóle warto sięgnąć po doradę – odpowiadam: warto! Delikatna dorada pieczona z ziemniakami zabierze cię w kulinarną podróż do południowej Europy.

40 mins
Sałatka grecka horiatiki pinit Bez mięsa Nabiał i jaja Szybko i prosto Wege opcja Więcej warzyw

Sałatka grecka – horiatiki

Sałatka grecka to jedna z moich ulubionych pozycji w menu. Niezmiennie od lat. Wracam do niej regularnie i często traktuję jako główny posiłek. Kwintesencja prostoty. Tak w wykonaniu, jak i w smaku – czyli to, co uwielbiam w jedzeniu najbardziej. Aha – nie jestem raczej kulinarną purystką, ale… porzuććie sałatę, wy, którzy wkraczacie na drogę greckiej sałatki. Jest tam cokolwiek zbędna. 😉

5 mins
%d bloggers like this: