blog kulinarny z przepisami

Dorada pieczona z ziemniakami pinit Fit Ryby Szybko i prosto

Dorada pieczona z ziemniakami

Dorada stała się w ostatnich latach w Polsce rybą całkiem łatwo dostępną i w przystępnej cenie. Bez większych trudności znajdziesz je w lodówkach popularnych sieci handlowych. Jeśli jeszcze się zastanawiasz czy w ogóle warto sięgnąć po doradę – odpowiadam: warto! Delikatna dorada pieczona z ziemniakami zabierze cię w kulinarną podróż do południowej Europy.

40 mins
Sałatka grecka horiatiki pinit Bez mięsa Nabiał i jaja Szybko i prosto Wege opcja Więcej warzyw

Sałatka grecka – horiatiki

Sałatka grecka to jedna z moich ulubionych pozycji w menu. Niezmiennie od lat. Wracam do niej regularnie i często traktuję jako główny posiłek. Kwintesencja prostoty. Tak w wykonaniu, jak i w smaku – czyli to, co uwielbiam w jedzeniu najbardziej. Aha – nie jestem raczej kulinarną purystką, ale… porzuććie sałatę, wy, którzy wkraczacie na drogę greckiej sałatki. Jest tam cokolwiek zbędna. 😉

5 mins
Pasta jajeczna ze szczypiorkiem pinit Nabiał i jaja Szybko i prosto

Pasta jajeczna ze szczypiorkiem

Ilekroć przygotowuję nowy przepis na tę stronę, za każdym razem mam ochotę napisać, że prezentuje wam swój ulubiony przepis. Wnikliwy czytelnik mógłby uznać, że to nieco dziwne. Tak naprawdę dziwne nie jest wcale. Bo ja po prostu naprawdę lubię jeść i gotować. Nie inaczej jest w tym przypadku. Zwykła pasta jajeczna ze szczypiorkiem jest po prostu jednym z wielu moich ulubionych przepisów.

15 mins
Ryż na mleku kokosowym z truskawkami pinit Bez nabiału Dla dzieci Szybko i prosto Wege opcja

Ryż na mleku kokosowym z truskawkami

Ryż z truskawkami to jeden ze smaków mojego dzieciństwa. Wracam do niego co roku, jak tylko pojawiają się truskawki. Tym razem postanowiłam nieco urozmaicić mój ulubiony, całkiem zwyczajny ryż z truskawkami, przygotowując ryż na mleku kokosowym.

30 mins
Sałatka z fetą, pomidorem i ogórkiem pinit Bez mięsa Szybko i prosto Więcej warzyw

Sałatka z fetą, pomidorem i ogórkiem

Szukasz pomysłu na szybką sałatkę? Prosta sałatka z fetą, pomidorem i ogórkiem – gotowa w kilka minut. Najsmaczniejsza latem, kiedy mamy dostęp do dojrzałych, świeżych, sezonowych warzyw. Prosta, ale nic więcej jej nie trzeba. Smak lata na talerzu!

10 mins
%d bloggers like this: