Jedzenie to poważna sprawa. Mówi się, że jedzą wszyscy. Jadają różnie, ale jedzą – jak jeden mąż, bez wyjątku.

Potrzebujemy jedzenia jak wody i powietrza. Jeden z podstawowych warunków naszego przetrwania przekuliśmy śmiało w jeden z najwspanialszych – zaraz po kole, piśmie i druku – wynalazków ludzkości: gotowanie. Coś, co wszystkich nas, w każdym zakątku świata, łączy, a nie dzieli. Element kultury, tradycje – z nimi jedzenie wydaje się wręcz nierozerwalnie złączone.
Tych tradycji, regionalnych produktów, dań, sposobów przyrządzania i związanych z nimi zwyczajów jest tyle… że nie sposób chyba ich wszystkich poznać i zliczyć. Bo każdy dom i każda rodzina ma swoje, a te również przenikają się przecież nieustannie… A w dobie internetu chyba jak nigdy wcześniej w historii ludzkości. Fascynujący temat!

Chwila, miało być o mnie…

Cześć!
Mam na imię Iga.
Z przyjemnością gotuję, z jeszcze większą jadam, a blog kulinarny JestPysznie.pl to wypadkowa rzeczy, które w życiu sprawiają mi przyjemność: pyszne jedzenie, gotowanie, robienie zdjęć.
Gotowaniem i jedzeniem cudnie jest się dzielić, a obrazy i słowa pozwalają nam to dziś robić na odległość, ucząc się od siebie i próbując nowych smaków.

Strasznie fajnie, że wpadłeś! 🙂

Mam nadzieję, że spośród zebranych przeze mnie przepisów, znajdziesz także swoje smaki i inspiracje do wykorzystania we własnej kuchni. Jeśli tak – będzie mi miło, jeśli zostawisz komentarz lub udostępnisz przepis znajomym w mediach społecznościowych.

Kocham makarony, żytni chleb z żółtym serem i kiszonym ogórkiem, owoce i sałatkę grecką. Uwielbam kryminały i thrillery, fantasy i sci-fi, czerwone wino i moich dwóch kocich utrzymanków. Aktualnie mieszkam na stałe w Portugalii.

Zajrzyj na mojego Instagrama (@plates.for.two) po garść obrazków z życia w Portugalii i nie tylko.

Informacja o prawie autorskim

Nie kradniesz w sklepie? W Internecie też nie kradnij!

Wszystkie treksty oraz zdjęcia zamieszczone na JestPysznie.pl podlegają ochronie z tytułu praw autorskich. Nie zezwalam na kopiowanie i rozpowszechnianie treści strony bez mojej zgody.
Jeśli chcesz wykorzystać tekst lub zdjęcie mojego autorstwa, napisz do mnie: kontakt@jestpysznie.pl

%d bloggers like this: