blog kulinarny z przepisami

Serek wiejski z granatem i nektarynką

Ten wpis nie wymaga podawania przepisu, bo nie chodzi w nim o gotowanie. Chodzi o radość jedzenia prostych rzeczy, które pozytywnie nastrajają nas na resztę dnia. Śniadanie Mistrzów idealne dla zabieganych, wiecznie spieszących się. Wystarczy ulubiony owoc i kubeczek serka wiejskiego kupione w biegu do pracy. I w sam raz na leniwy weekendowy poranek nad kawą i lekturą – słodki i pełen słońca. Prostota i różnorodność, bo kto mówi, że tylko nektarynka i pestki granatu pasują do delikatnych granulek i śmietanki serka wiejskiego? To tylko jedna z dziesiątek możliwych wersji!

Po prostu wybierz swoje ulubione owoce. Te, które tego wymagają, obierz i pokrój na mniejsze kawałki i wymieszaj z serkiem wiejskim. Nie zawadzi łyżka miodu, jeśli brakuje ci słodyczy. Lub szczypta cynamonu, który świetnie smakuje z bananami, jabłkami czy pomarańczami… Czy jest jakiś owoc, który nie będzie tu pasował?

Jeśli zmienisz proporcję i dodasz więcej owoców, a serek będzie do nich dodatkiem bez oporów możesz przedstawić tę propozycję jako sałatkę owocową na przyjęciu.

Smacznego!

Zobacz też...

%d bloggers like this: